Neden for finder du det fulde program for OFF16. Du kan bladre mellem dagene og klikke på de enkelte arrangementer for at få flere oplysninger samt bestille billet(ter).

 

Vinderprogram 1 består af følgende film:

Stutterer
Yúl and the snake
Ten buildings away
Ztripes
When you hear the bells

 

Vinderprogram 2 består af følgende film:

Untamed
Front view of my father
Melon Rainbow
Small Talk

  • 08.00
  • 09.00
  • 10.00
  • 11.00
  • 12.00
  • 13.00
  • 14.00
  • 15.00
  • 16.00
  • 17.00
  • 18.00
  • 19.00
  • 20.00
  • 21.00
  • 22.00

DK 3
Konkurrenceprogram - 120 min

U

BEST OFF BUSTER 5+
OFF Junior - 60 min

NORDATLANTISKE FILMDAGE – ISLAND
Fokusprogram - 120 min

SOUNDTRACKKONCERT: IDEALISTEN LIVE
Fokusprogram - 120 min

KULTURMØDER I FILM OG I VIRKELIGHED
Fokusprogram - 120 min

BEST OFF BUSTER 8+
OFF Junior - 60 min

OFF 1
Konkurrenceprogram - 120 min

U

OFF 3
Konkurrenceprogram - 120 min

U

ANI 2
Animationskonkurrence - 120 min

Dansk films ublinkende øje
Kunstnerisk Profil - 120 min

OPEN AIR – EX MACHINA
Fokusprogram - 120 min

DFI PRÆSENTERER: FILMSEMINAR FOR BIBLIOTEKARER 2016
Fokusprogram - 450 min

P4 Fyn Radiosalon med Poul Nesgaard
Kunstnerisk Profil - 120 min

Wikke & Rasmussen – Motello
Fokusprogram - 120 min

Demokratiets brændkammer
Kunstnerisk Profil - 120 min

WHY WOMEN? Documentary
Fokusprogram - 120 min

DE UAFHÆNGIGES STORMØDE
Fokusprogram - 90 min

Upcoming Odense – Program 2
Fokusprogram - 120 min

U

Future Shorts
Special - 120 min

Upcoming Odense – Program 1
Fokusprogram - 120 min

U

18FRAMES
Fokusprogram - 120 min

PIXIFILM 3+
OFF Junior - 60 min

BEST OFF BUSTER 8+
OFF Junior - 60 min

BEST OFF BUSTER 5+
OFF Junior - 60 min

OFF 13
Konkurrenceprogram - 120 min

OFF 12
Konkurrenceprogram - 120 min

OFF 10
Konkurrenceprogram - 120 min

OFF 8
Konkurrenceprogram - 120 min

OFF 6
Konkurrenceprogram - 120 min

OFF 4
Konkurrenceprogram - 120 min

U

DK 5
Konkurrenceprogram - 120 min

DK 3
Konkurrenceprogram - 120 min

U

DK 2
Konkurrenceprogram - 120 min

U

DK 1
Konkurrenceprogram - 120 min

U

ANI 4
Animationskonkurrence - 120 min

ANI 2
Animationskonkurrence - 120 min

ANI 1
Animationskonkurrence - 120 min

  • 08.00
  • 09.00
  • 10.00
  • 11.00
  • 12.00
  • 13.00
  • 14.00
  • 15.00
  • 16.00
  • 17.00
  • 18.00
  • 19.00
  • 20.00
  • 21.00
  • 22.00

BEST OFF BUSTER 8+
OFF Junior - 60 min

Ny generation af manuskriptforfattere – hvad har de at tilbyde branchen?
Fokusprogram - 120 min

NORDATLANTISKE FILMDAGE – GRØNLAND
Fokusprogram - 120 min

PIXIFILM 3+
OFF Junior - 60 min

Great Danes
Fokusprogram - 120 min

OPEN AIR – FASANDRÆBERNE
Fokusprogram - 120 min

MIT FILMHISTORISKE FUNDAMENT: LIVET ER SMUKT
Kunstnerisk Profil - 180 min

DFI PRÆSENTERER: FILMSEMINAR FOR BIBLIOTEKARER 2016
Fokusprogram - 450 min

NOTER OM PITCHING
Fokusprogram - 60 min

Ekko Shortlist
Fokusprogram - 120 min

Debat: Stramme rammer, store ambitioner og skarpe fortællinger
Fokusprogram - 120 min

Kortfilm for begyndere med Ellen Hillingsø
Fokusprogram - 120 min

Film KNUS
Fokusprogram - 120 min

En øjenåbner til Kina
Fokusprogram - 180 min

Kunsten som samfundskritik
Kunstnerisk Profil - 120 min

MUSIK I KOMEDIER – DEN SVÆRE KUNST
Fokusprogram - 120 min

Doc Lounge – A Good American
Special - 150 min

WHY WOMEN? Short films
Fokusprogram - 120 min

DEN EUROPÆISKE FILMHØJSKOLE
Fokusprogram - 120 min

DEN ULTIMATIVE FILMQUIZ
120 min

BEST OFF BUSTER 11+
OFF Junior - 60 min

BEST OFF BUSTER 8+
OFF Junior - 60 min

PIXIFILM 3+
OFF Junior - 60 min

OFF 13
Konkurrenceprogram - 120 min

OFF 10
Konkurrenceprogram - 120 min

OFF 8
Konkurrenceprogram - 120 min

OFF 7
Konkurrenceprogram - 120 min

OFF 6
Konkurrenceprogram - 120 min

OFF 3
Konkurrenceprogram - 120 min

U

OFF 5
Konkurrenceprogram - 120 min

OFF 4
Konkurrenceprogram - 120 min

U

DK 6
Konkurrenceprogram - 120 min

DK 5
Konkurrenceprogram - 120 min

DK 4
Konkurrenceprogram - 120 min

DK 1
Konkurrenceprogram - 120 min

U

ANI 3
Animationskonkurrence - 120 min

ANI 2
Animationskonkurrence - 120 min

ANI 1
Animationskonkurrence - 120 min

  • 08.00
  • 09.00
  • 10.00
  • 11.00
  • 12.00
  • 13.00
  • 14.00
  • 15.00
  • 16.00
  • 17.00
  • 18.00
  • 19.00
  • 20.00
  • 21.00
  • 22.00

Virtual Reality-biograf
Fokusprogram - 60 min

Virtual Reality-biograf
Fokusprogram - 60 min

Virtual Reality-biograf
Fokusprogram - 60 min

Virtual Reality-biograf
Fokusprogram - 60 min

Virtual Reality-biograf
Fokusprogram - 60 min

Virtual Reality-biograf
Fokusprogram - 60 min

Virtual Reality-biograf
Fokusprogram - 60 min

Virtual Reality-biograf
Fokusprogram - 60 min

Virtual Reality-biograf
Fokusprogram - 60 min

Virtual Reality-biograf
Fokusprogram - 60 min

SOFA
Fokusprogram - 120 min

BEST OFF BUSTER 8+
OFF Junior - 60 min

DK 1
Konkurrenceprogram - 120 min

U

A WALL IS A SCREEN
Fokusprogram - 120 min

KULTURMØDER I FILM OG I VIRKELIGHED
Fokusprogram - 120 min

DK 2
Konkurrenceprogram - 120 min

U

Radiobiograf
Fokusprogram - 120 min

DRØMMEN OM ET BEDRE LIV
Fokusprogram - 120 min

U

Pitch Me Baby
Fokusprogram - 240 min

OPEN AIR – TIPTOE BIGBAND
Fokusprogram - 120 min

PLAYOFF
Fokusprogram - 60 min

BAGGÅRDSSWING
Fokusprogram - 120 min

RIGET
Fokusprogram - 270 min

THANK YOU FOR PLAYING
Fokusprogram - 120 min

At være en krop i Virtual Reality
Fokusprogram - 120 min

Mit filmhistoriske fundament: Døden i Venedig
Kunstnerisk Profil - 240 min

Hvad laver en gamer på YouTube?
Fokusprogram - 180 min

Er spil den nye, store fortælling?
Fokusprogram - 120 min

Tilblivelsen af Angry Birds
Fokusprogram - 120 min

KREATIVE BILLEDER
Fokusprogram - 120 min

Kortfilm jeg aldrig glemmer: One Day
Kunstnerisk Profil - 120 min

Kortfilm og OS
Fokusprogram - 120 min

BLADE RUNNER-AFTEN
Fokusprogram - 150 min

SUPER8
Fokusprogram - 120 min

BEST OFF BUSTER 11+
OFF Junior - 60 min

BEST OFF BUSTER 5+
OFF Junior - 60 min

PIXIFILM 3+
OFF Junior - 60 min

OFF 12
Konkurrenceprogram - 120 min

OFF 11
Konkurrenceprogram - 120 min

OFF 10
Konkurrenceprogram - 120 min

OFF 9
Konkurrenceprogram - 120 min

OFF 6
Konkurrenceprogram - 120 min

OFF 5
Konkurrenceprogram - 120 min

OFF 3
Konkurrenceprogram - 120 min

U

OFF 2
Konkurrenceprogram - 120 min

U

DK 6
Konkurrenceprogram - 120 min

DK 3
Konkurrenceprogram - 120 min

U

DK 2
Konkurrenceprogram - 120 min

U

DK 1
Konkurrenceprogram - 120 min

U

ANI 4
Animationskonkurrence - 120 min

ANI 3
Animationskonkurrence - 120 min

  • 08.00
  • 09.00
  • 10.00
  • 11.00
  • 12.00
  • 13.00
  • 14.00
  • 15.00
  • 16.00
  • 17.00
  • 18.00
  • 19.00
  • 20.00
  • 21.00
  • 22.00

SUPER8
Fokusprogram - 120 min

Virtual Reality-biograf
Fokusprogram - 60 min

Virtual Reality-biograf
Fokusprogram - 60 min

Virtual Reality-biograf
Fokusprogram - 60 min

Virtual Reality-biograf
Fokusprogram - 60 min

Virtual Reality-biograf
Fokusprogram - 60 min

Virtual Reality-biograf
Fokusprogram - 60 min

Virtual Reality-biograf
Fokusprogram - 60 min

Virtual Reality-biograf
Fokusprogram - 60 min

Virtual Reality-biograf
Fokusprogram - 60 min

Virtual Reality-biograf
Fokusprogram - 60 min

Livet Til Søs
Fokusprogram - 120 min

THE NEXT SKOLEFILMFINALE MED WIKKE & RASMUSSEN
Fokusprogram - 180 min

U

Lav din egen Virtual Reality-film!
Fokusprogram - 260 min

PLAYOFF GameJam
Fokusprogram - 120 min

OPEN AIR – COCKTAIL
Fokusprogram - 120 min

ALLINGHAM DANCE ACADEMY
Fokusprogram - 120 min

Gameplay med Spilministeriet
Fokusprogram - 120 min

Filmatiseringer & spilmatiseringer
Fokusprogram - 120 min

KROP OG KOREOGRAFI I FOKUS
Fokusprogram - 120 min

TROLDSPEJLET LIVE
Fokusprogram - 120 min

At sove otte mænd på række
Fokusprogram - 120 min

Multiplatform Storytelling
Fokusprogram - 120 min

KORTFILM BAG SCENEN
Fokusprogram - 120 min

Bliv Spilinstruktør
Fokusprogram - 120 min

Kortfilm jeg aldrig glemmer: Tick Tick Boom
Kunstnerisk Profil - 120 min

WHY WOMEN? Short films
Fokusprogram - 120 min

LILLA REGN MED FORFILM OG LIVESCORE
Fokusprogram - 150 min

TALENT CAMP ODENSE SCREENING
Fokusprogram - 120 min

SUPER16
Fokusprogram - 120 min

BEST OFF BUSTER 11+
OFF Junior - 60 min

BEST OFF BUSTER 8+
OFF Junior - 60 min

BEST OFF BUSTER 5+
OFF Junior - 60 min

OFF 13
Konkurrenceprogram - 120 min

OFF 11
Konkurrenceprogram - 120 min

OFF 9
Konkurrenceprogram - 120 min

OFF 8
Konkurrenceprogram - 120 min

OFF 7
Konkurrenceprogram - 120 min

OFF 1
Konkurrenceprogram - 120 min

U

OFF 4
Konkurrenceprogram - 120 min

U

DK 6
Konkurrenceprogram - 120 min

DK 5
Konkurrenceprogram - 120 min

DK 4
Konkurrenceprogram - 120 min

DK 2
Konkurrenceprogram - 120 min

U

ANI 5
Animationskonkurrence - 120 min

ANI 4
Animationskonkurrence - 120 min

ANI 2
Animationskonkurrence - 120 min

ANI 1
Animationskonkurrence - 120 min

Filtrér på Genre
Animationskonkurrence
Kunstnerisk Profil
Konkurrenceprogram
DK Konkurrence
Fokusprogram
Food & Film
Hovedkonkurrence
Musik & Film
OFF Junior
Open Air
PLAYOFF
Special
Talent
Fjern Filter